https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostravska-zoo-chysta-specialni-program-ke-dni-ptactva
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ostravská zoo chystá speciální program ke dni ptactva

30.3.2017 08:00 | OSTRAVA (ČTK)
Mezinárodní den ptactva připadá na 1. dubna a slaví se od roku 1906. Česká ornitologická společnost vyhlásila Ptákem roku 2017 největšího zástupce šplhavců datla černého.
Mezinárodní den ptactva připadá na 1. dubna a slaví se od roku 1906. Česká ornitologická společnost vyhlásila Ptákem roku 2017 největšího zástupce šplhavců datla černého.
Foto | / ZOO Ostrava
Ostravská zoologická zahrada chystá na sobotu speciální program k Mezinárodnímu dni ptactva. Návštěvníkům nabídne procházku s ornitologem nebo komentované krmení, řekla včera ČTK mluvčí zahrady Šárka Nováková.
 

Ornitologická vycházka spojená s kontrolou ptačích budek je pro návštěvníky připravena od 10:00. "Areál ostravské zoologické zahrady leží v lokalitě Velkého ostravského lesa a díky přírodnímu charakteru některých jeho částí je útočištěm i pro řadu druhů volně žijícího ptactva. Patří mezi ně i takzvaní doupní ptáci, kteří zde hnízdí v dutinách stromů. Často využívají i náhradní dutiny - hnízdní budky, kterých je v areálu nainstalovaných více než stovka," uvedla Nováková.

S ohledem na to, že na stromech dosud nejsou listy, bude ptáky možné snadno pozorovat. Ornitologická procházka začne u výukového centra zoo a potrvá zhruba hodinu. "Pro snadnější pozorování ptáků doporučujeme přinést si s sebou dalekohled, případně určovací klíče a atlasy," řekla mluvčí.

Od 11:00 pak bude připraveno ve Voliéře Papua mimořádné komentované krmení drobných pestrobarevných papoušků loriů. Ve výukovém centru zoo a jeho okolí budou připraveny aktivity a soutěže na ptačí téma. Návštěvníci si budou moci poslechnout ptačí hlasy, rozpoznávat ptačí peří či vejce nebo si prohlédnout výstavu budek.

Nositelé ptačího příjmení budou mít tento den již tradičně zvýhodněné vstupné do zoo. Pokud se prokážou občanským či jiným průkazem s fotografií, zaplatí zlevněné mimosezonní vstupné, které je 80 korun.

Mezinárodní den ptactva připadá na 1. dubna a slaví se od roku 1906, kdy byla podepsána mezinárodní Konvence o ochraně užitečného ptactva. Česká ornitologická společnost vyhlásila Ptákem roku 2017 největšího zástupce šplhavců datla černého, který také patří ke stálým druhům chovaným v zoo.mtk kš

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist