https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostravska-zoo-podpori-ze-vstupneho-15-ochranarskych-projektu-skoro-milionem-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ostravská zoo podpoří ze vstupného 15 ochranářských projektů skoro milionem korun

17.2.2022 01:18 | OSTRAVA (ČTK)
Za loňský rok na ochranářské projekty směřuje 879 770 korun. Podpořily například ochranu outloňů a boj proti ilegálnímu obchodu se zvířaty na ostrově Sumatra, záchranu kriticky ohrožené antilopy Derbyho v Senegalu, v Česku peníze míří na podporu Kozmických ptačích luk.
Za loňský rok na ochranářské projekty směřuje 879 770 korun. Podpořily například ochranu outloňů a boj proti ilegálnímu obchodu se zvířaty na ostrově Sumatra, záchranu kriticky ohrožené antilopy Derbyho v Senegalu, v Česku peníze míří na podporu Kozmických ptačích luk.
Foto | Paul Williams / Flickr.com
Ostravská zoologická zahrada podpoří 15 ochranářských projektů po celém světě. Rozdělí mezi ně téměř 900 000 korun. Jde o peníze získané z prodeje vstupenek do zoo.
 

Ostravská zoologická zahrada je do systému podpory ochranářských projektů formou částky ze vstupu každého návštěvníka zapojena od roku 2016, kdy podpořila první ochranářské aktivity jednou korunou ze vstupu.

V roce 2018 zastupitelé města rozhodli o navýšení příspěvku na dvě koruny z každého vstupu, loni na podzim se částka zvýšila na tři koruny. "Ochrana zvířat v jejich přirozeném prostředí je jedním z hlavních cílů moderních zoologických zahrad, který Zoo Ostrava svými aktivitami bezesporu naplňuje. Díky tomu se stala jednou z předních ochranářských institucí. Od zapojení do programu se tak díky vysoké návštěvnosti a hlavně díky postupnému zvyšování příspěvku podařilo podpořit na 20 projektů celkovou částkou téměř 3,5 milionu korun," uvedla mluvčí zoo Šárka Nováková.

Podporou ze vstupného zoo pomáhá ochranářským projektům přímo v místě výskytu ohrožených druhů zvířat i rostlin, takzvaně in situ. Peníze míří na projekty v České republice i ve světě. "Primárně jsou podporovány projekty na záchranu, popřípadě repatriaci zvířat, která Zoo Ostrava sama chová, například orlosupa bradatého, lemura Sclaterova a kardinálovce zeleného, a dále projekty v místech a zemích, se kterými Zoo Ostrava dlouhodobě spolupracuje," doplnila mluvčí.

Za loňský rok na ochranářské projekty směřuje 879 770 korun. Podpořily například ochranu outloňů a boj proti ilegálnímu obchodu se zvířaty na ostrově Sumatra, záchranu kriticky ohrožené antilopy Derbyho v Senegalu, v Česku peníze míří na podporu Kozmických ptačích luk. Nově byl do programu podpory zahrnut projekt na záchranu, rehabilitaci a vypouštění zpěvných ptáků kardinálovců zelených zabavených z černého trhu a ochrana jejich prostředí v Argentině.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist