https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostravske-studio-ct-uvede-nove-dily-poradu-klenoty-nasi-krajiny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ostravské studio ČT uvede nové díly pořadu Klenoty naší krajiny

30.4.2017 05:09 | OSTRAVA (ČTK)
První díl věnovaný Slavkovskému lesu uvede program ČT2 4. května ve 21:30. Ilustrační foto rašeliniště ve Slavkovském lese.
První díl věnovaný Slavkovskému lesu uvede program ČT2 4. května ve 21:30. Ilustrační foto rašeliniště ve Slavkovském lese.
Ostravské studio České televize připravilo osm nových dílů cestopisného pořadu Klenoty naší krajiny, který se věnuje výjimečným lokalitám v chráněných krajinných oblastech na českém území. Průvodce, kterým je i ve třetí řadě série herec Miroslav Vladyka, divákům představí například Poodří či Šumavu. Informovala o tom mluvčí ostravského studia ČT Kristina Kačmarská. První díl věnovaný Slavkovskému lesu uvede program ČT2 4. května ve 21:30.
 

V Česku je 26 chráněných krajinných oblastí. Zahrnují všechny podoby české krajiny, od nížin přes lužní lesy až po skalní města či vysoká pohoří. Tyto lokality zaujímají celkem 11.000 kilometrů čtverečních, což je čtrnáct procent rozlohy České republiky. Autoři cyklu Klenoty naší krajiny postupně představují všechny z nich.

"Smyslem projektu bylo sestavit audiovizuální mapu české krajiny, tedy českých chráněných krajinných oblastí. A do této mapy zasadit příběhy, osudy a tradice s krajinou a přírodou spojené. Máme pocit, že se nám to povedlo," řekl dramaturg ostravského studia Josef Albrecht. Třetí série putování začne ve Slavkovském lese a diváci postupně uvidí díly věnované Poodří, Českému krasu, Šumavě, Brdům, Lužickým horám, Českému lesu a Blaníku.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist