https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostravske-zoo-lide-poslali-400.000-korun-vice-nez-pred-vanoci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ostravské zoo lidé poslali 400.000 korun, více než před Vánoci

12.5.2020 00:08 | OSTRAVA (ČTK)
Ostravské zoo lidé během jejího uzavření poslali 400.000 korun. / Ilustrační foto
Ostravské zoo lidé během jejího uzavření poslali 400.000 korun. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | P. Vlček / ZOO Ostrava
V době uzavření ostravské zoologické zahrady kvůli koronavirové epidemii jí lidé poslali dohromady 400.000 korun. Podpořili ji tak ještě více, než například bývá obvyklé před Vánoci. Minulý týden to sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
 

Během devíti dnů, kdy je Zoologická zahrada a botanický park Ostrava znovu otevřena, ji navštívilo okolo 8000 lidí. Ve srovnání se stejným loňským obdobím je to výrazně méně.

"Nízká návštěvnost může být způsobena okolnostmi týkajícími se koronavirové pandemie (například tím, že je možné zakoupit vstupenku do zoo pouze online), bezesporu k ní ale přispělo i nepříznivé počasí během prodlouženého víkendu a dále skutečnost, že jsou zavřené hranice s Polskem," uvedla Nováková.

Všem dárcům zoo děkuje. "O co méně lidí k nám v těchto dnech přišlo, o to více jich naši zoo podpořilo peněžními dary. Zájem o podporu dokonce převýšil období před vánočními svátky, kdy lidé symbolicky adoptují zvířata jako dárek pro někoho ze svých blízkých," uvedla mluvčí.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist