https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostrov-letos-vysadi-ve-meste-temer-stovku-novych-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ostrov letos vysadí ve městě téměř stovku nových stromů Video

23.4.2019 00:09 | OSTROV (ČTK)
Ostrov letos vysadí ve městě téměř stovku nových stromů.
Ostrov letos vysadí ve městě téměř stovku nových stromů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ostrov letos vysadí ve městě téměř stovku nových stromů. Vedení města chce zpracovat ucelenou koncepci výsadby a vrátit Ostrovu podobu města zeleně. Letošní výsadba se zaměří i na lokality, kde město plánuje v budoucnu novou bytovou výstavbu, řekl starosta Ostrova Jan Bureš (ODS).
 

"Bude se jednat o výsadbu především v ulicích Lidická, Družební a Jungmannova. Jde jednak o náhradu za vykácené stromy, které byly už nebezpečné zdraví nebo majetku, ale také dosadbu tam, kde chystáme revitalizaci. Tak, abychom tam měli za čas už hotovou novou alej," popsal Bureš.

Náhradní výsadba za pokáceny nebo popadané stromy měla být letos v počtu 72 stromů, město jich ale vysadí 94. Půjde hlavně o javory, které se ve městě osvědčily, ale i další druhy dřevin.

Podle Bureše by jakousi vlajkovou lodí zeleně měla být Hlavní třída, široký městský bulvár. Výsadba by se ale v budoucnu neměla vyhýbat ani okrajovým částem města. Tam by vedení radnice chtělo vrátit například ovocné stromy, zejména regionální odrůdy, které mají šanci dozrát i v místních podmínkách.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist