https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/otrokovice-stavi-cyklostezku-musely-pokacet-nekolik-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Otrokovice staví cyklostezku, musely pokácet několik stromů

6.9.2019 00:06 | OTROKOVICE (ČTK)
Otrokovice na Zlínsku začaly v červenci v ulicích Obchodní a Jiráskova stavět cyklostezku. Umožní cyklistům bezpečný průjezd sídlištěm a bude mít napojení na páteřní stezku pro chodce a cyklisty Otrokovice - Zlín podél řeky Dřevnice, sdělila včera mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.
 

Kvůli stavbě bylo třeba vykácet několik stromů, doposud šlo u první etapy o pět stromů. "Pokácena byla třešeň, která byla podměrečná a nepodléhá povolení (odboru) životního prostředí. Dále byla v trase cyklostezky a budoucího stromořadí skupinka smrků, z nichž jeden byl podměrečný a dva podléhají povolení ke kácení," uvedla Alena Lacigová z odboru rozvoje města. Za pokácené stromy je plánovaná náhradní výsadba 12 javorů.

V příštím roce naváže na první etapu cyklostezky stavba druhé části, při které bude třeba pokácet pět stromů, vysazeno jich bude 13. "V rámci přípravných prací se pokácí tři javory, a zejména ty obyvatele nejvíc trápí. Na posledním kontrolním dnu stavby jsme hledali možná řešení, jak stromy ušetřit. Bohužel to nebylo z důvodu nedostatku místa možné," uvedla Lacigová. Při přesunu části cyklostezky na druhou stranu ulice by bylo třeba zrušit nejméně deset parkovacích míst.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist