https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/papez-neprimo-kritizoval-usa-ze-vystoupily-z-dohody-o-klimatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Papež nepřímo kritizoval USA, že vystoupily z dohody o klimatu

16.10.2017 23:05 | PRAHA (ČTK)
"Důsledky změn klimatu pozorujeme každý den," řekl papež v projevu u příležitosti Světového dne výživy.
"Důsledky změn klimatu pozorujeme každý den," řekl papež v projevu u příležitosti Světového dne výživy.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Papež František dnes nepřímo kritizoval Spojené státy za to, že vystoupily z pařížské dohody o ochraně klimatu. Informovala o tom agentura Reuters. Jeho projev v římském sídle Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) si vyslechli ministři zemědělství a diplomaté zemí G7.
 

"Důsledky změn klimatu pozorujeme každý den," řekl papež v projevu u příležitosti Světového dne výživy. "Díky vědeckému poznání víme, jak tento problém řešit. Mezinárodní společenství k tomu vypracovalo i právní rámec, například pařížskou dohodu, z níž bohužel někteří vystoupili," pokračoval pontifex.

Z pařížské dohody, která si klade za cíl snížit emise spojované s nárůstem teploty a kterou podepsalo 195 smluvních stran, vystoupily pouze Spojené státy. Americký prezident Donald Trump tento krok oznámil v červnu, krátce po setkání s papežem, který dohodu silně podporuje. Trumpovo rozhodnutí tehdy jeden z představitelů církevního státu označil za "políček vyťatý do tváře" papeže i Vatikánu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist