https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/papezuv-vozovy-park-bude-ekologictejsi-jeho-soucasti-budou-vozy-skoda
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Papežův vozový park bude ekologičtější, jeho součástí budou vozy Škoda

20.11.2023 00:59 | VATIKÁN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vatikán bude používat elektromobily značky Škoda. Městský stát minulý týden podepsal dohodu s německým koncernem Volkswagen o postupné výměně svého vozového parku za elektromobily značky Volkswagen a Škoda. Výměna je součástí snahy Vatikánu o snížení emisí uhlíku. Uvedl to server vaticannews.va.
 

Partnerství podle prohlášení zahrnuje střednědobé a dlouhodobé pronájmy a Vatikán označil automobilku Volkswagen a její značku Škoda za svého hlavního strategického partnera pro renovaci státního vozového parku. V oznámení ale nejsou uvedené žádné podrobnosti o počtu vozů, hodnotě dohody ani harmonogram dodávek vozů.

Vatikán hodlá do roku 2030 postupně nahradit svůj vozový park elektromobily a zvýšit počet dobíjecích stanic na celém území. Chce také zajistit, aby energetické potřeby státu byly zajišťovány výhradně z obnovitelných zdrojů.

Ochrana životního prostředí je pro papeže Františka velmi důležitá. Stane se prvním papežem, který vystoupí na konferenci OSN o změně klimatu, a to na 28. konferenci COP, která začne koncem měsíce v Dubaji.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist