https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/papiroveho-odpadu-letos-v-brne-pribylo-uz-v-listopadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Papírového odpadu letos v Brně přibylo už v listopadu

31.12.2020 01:06 | BRNO (ČTK)
Povánoční odpad tvoří zejména obalové materiály jako kartony, balicí papíry, plastové obaly od potravin či láhve od alkoholu.
Povánoční odpad tvoří zejména obalové materiály jako kartony, balicí papíry, plastové obaly od potravin či láhve od alkoholu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Popeláři brněnské svozové společnosti SAKO letos o Vánocích svezli zhruba stejné množství odpadu jako v předchozích letech. Situace byla jiná u papírového odpadu, kterého každoročně v prosinci přibývá až o pětinu v porovnání s jinými měsíci. Letos jej bylo více už v listopadu. Souvisí to zřejmě se zavřenými obchody a objednávkami přes e-shop, řekla ČTK mluvčí městské firmy Aneta Bublová.
 

Povánoční odpad tvoří zejména obalové materiály jako kartony, balicí papíry, plastové obaly od potravin či láhve od alkoholu. Podle Bublové je to každý rok stejné a ani letošek nebyl výjimkou. Odpad dále tvoří vánoční stromky, které mohou lidé odkládat k černým popelnicím nebo odvézt na sběrné dvory. Společnost jich v Brně každoročně v lednu odveze okolo 15 tun.

Odpadu bývá tradičně nejvíce na sídlištích a v centru města. "O Vánocích jezdí posádky denně, aby jej co nejrychleji odvezly. Jediné volno mají na svátek 1. ledna, svoz se přesouvá na 2. ledna. Četnost vozů jsme posílili již od půlky listopadu, kdy jsme sváželi i v neděli. Na vánoční i povánoční čas jsme již zvyklí a nesetkáváme se něčím novým," poznamenala Bublová.

Upozornila také na typický problém, kdy lidé odkládají velkoobjemový odpad k popelnicím místo toho, aby jej odnesli do sběrných dvorů, což pracovníkům ztěžuje a zpomaluje práci.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist