https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/papousci-zoo-v-bosovicich-poridilo-nove-druhy-operencu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Papouščí zoo v Bošovicích pořídilo nové druhy opeřenců

27.2.2018 01:50 | BOŠOVICE (ČTK)
Zahrada zahajuje novou sezonu 1. března, otevřeno bude denně od 10:00 do 17:00, od dubna do 18:00. Jako zoologická zahrada dostala licenci pro svoji činnost v roce 2008, pro veřejnost byla otevřená v létě 2011. Jejím přirozeným předchůdcem byla Farma Ara, kterou založil Vlastimil Škrhák už v 80. letech. / Ilustrační foto ZOO v Bošovicích
Zahrada zahajuje novou sezonu 1. března, otevřeno bude denně od 10:00 do 17:00, od dubna do 18:00. Jako zoologická zahrada dostala licenci pro svoji činnost v roce 2008, pro veřejnost byla otevřená v létě 2011. Jejím přirozeným předchůdcem byla Farma Ara, kterou založil Vlastimil Škrhák už v 80. letech. / Ilustrační foto ZOO v Bošovicích
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Specializovaná papouščí zoo v Bošovicích na Vyškovsku chce i letos návštěvníky lákat mimo jiné i na nové druhy opeřenců, zájemci nově uvidí například amazoňany vínorudé. V neděli to řekla ředitelka zahrady Hana Škrháková. Zoo zahajuje sezonu 1. března, loni ji navštívilo asi 23.000 lidí, meziročně přibližně o 1000 méně.
 

Zahradu tvoří 110 prostorných voliér, k vidění je asi 200 opeřenců v pěti desítkách druzích. Značnou část tvoří jihoameričtí papoušci, ale také papoušci z Austrálie či Afriky.

"Snažíme se, abychom každou sezonu návštěvníkům ukázali něco nového. Letos jsme pořídili amazoňany vínorudé, máme čtyři kusy, a také dva nové druhy aratingů, konkrétně červenolící a oranžovočelý," uvedla Škrháková.

Zatím se nedostalo na největší druh papouška, kterým je metrový ara hyacintový. Jeho pořízení je ale stále v plánu. "Je to o penězích. Místo tohoto jednoho papouška jsme letos raději pořídili tři jiné druhy," uvedla Škrháková.

Letos se v zoo vylíhlo už 35 mláďat, například papoušci šedí, papoušci senegalští či papoušíčci, což je jeden z nejmenších druhů papoušků na světě. Dosahují velikosti jen asi osmi centimetrů.

Zahrada zahajuje novou sezonu 1. března, otevřeno bude denně od 10:00 do 17:00, od dubna do 18:00. Jako zoologická zahrada dostala licenci pro svoji činnost v roce 2008, pro veřejnost byla otevřená v létě 2011. Jejím přirozeným předchůdcem byla Farma Ara, kterou založil Vlastimil Škrhák už v 80. letech. Součástí zoo je i Centrum ekologické výchovy.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist