https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pardubice-dokoncily-prvni-etapu-regenerace-studaneckeho-lesa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pardubice dokončily první etapu regenerace Studáneckého lesa

30.5.2017 11:00 | PARDUBICE (ČTK)
Celkové náklady na etapu projektu činily přes 1,7 milionu korun, 93 procent nákladů pokryla dotace. Další tři etapy budou následovat. / ilustrační foto
Celkové náklady na etapu projektu činily přes 1,7 milionu korun, 93 procent nákladů pokryla dotace. Další tři etapy budou následovat. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pardubice dokončily první etapu regenerace Studáneckého lesa, který je oblíbeným vycházkovým místem. Lesníci od loňska vykáceli náletové dřeviny podél cest, opravili trubní propustek mostku a upravili lesní cesty. ČTK to řekl vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Míča.
 

"Úpravy mají nejen rekreační význam, ale mají také přispět k ozdravení lesa. Za deštivého počasí a v zimním období jsou vyšlapané stezky špatně schůdné, což vede ke zbytečnému zvětšování vyšlapaných ploch a tím i k poškozování kořenového systému," dodal Míča.

Les má rozlohu 8,8 hektaru. Na místě vyšlapaných a uježděných cest vznikly stezky kryté štěrkem a šotolinou. V lese přibyly lavičky, koše, stojany na kola a stoly s posezením. Les se stal i místem pro orientační běžce.

"Klub orientačních běžců OK Lokomotiva Pardubice zde vyznačil takzvaný areál pevných kontrol pro orientační běh s 23 stanovišti. Doplnil ji podrobnou mapou pro orientační běžce, na níž jsou vyznačeny tři různě obtížné trasy," uvedla Nataša Hradní z tiskového úseku magistrátu.

Celkové náklady na etapu projektu činily přes 1,7 milionu korun, 93 procent nákladů pokryla dotace. Další tři etapy budou následovat. Mimo dotační program městský obvod III pořídil další dřevený mobiliář, který nechal zhotovit z vytěženého dřeva. Jde o lavičky, stoly a lesní altán.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist