https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pardubice-po-letech-vybraly-misto-pro-novy-zvireci-utulek-dosavadni-je-maly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pardubice po letech vybraly místo pro nový zvířecí útulek, dosavadní je malý

10.7.2022 00:09 | PARDUBICE (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Město Pardubice po letech vybralo místo pro nový zvířecí útulek. Bude se nacházet v lokalitě Jámy ve Starých Čivících. Rozhodli o tom zastupitelé. O potřebě nového místa pro útulek se debatuje od roku 2003, současné zařízení nemá vhodné podmínky, je tam málo místa.
 

V úvahu v minulosti připadalo přes 30 míst, třemi se radnice zabývala podrobněji. Například místo v lesoparku na Dukle se mnohým nelíbilo, protože bylo blízko základní školy.

Místo, kde byly dřív silážní jámy, se nakonec ukázalo jako nejlepší. Ve Starých Čívících v této lokalitě není v okolí bytová výstavba ani jiné objekty. Oblast je dál od centra, vede tam MHD.

Po sanaci by tam měl být útulek za 44 milionů korun, veterina za 14 milionů korun a služebna městské policie za deset milionů se služebními psy. Investice je tedy celkem za 69 milionů korun.

Útulek ve Štrossově ulici nemá moderní vybavení ani dost místa. V areálu chce město v budoucnu stavět domov pro seniory. Také z tohoto důvodu chce útulek přemístit.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist