https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pardubice-poridily-popelnice-na-pouzity-rostlinny-olej
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pardubice pořídily popelnice na použitý rostlinný olej

12.3.2018 04:42 | PARDUBICE (ČTK)
Nádoby na odkládání rostlinných olejů jsou v ulicí Erno Košťála, Bartoňova, Jana Zajíce a Na Drážce. Třídění olejů zavedla už dřív jiná města v kraji, v roce 2015 Letohrad, předloni Česká Třebová. Do popelnic mohou lidé odkládat olej a tuky z domácnosti v uzavřených nádobách, ideálně v PET lahvích. / Ilustrační foto
Nádoby na odkládání rostlinných olejů jsou v ulicí Erno Košťála, Bartoňova, Jana Zajíce a Na Drážce. Třídění olejů zavedla už dřív jiná města v kraji, v roce 2015 Letohrad, předloni Česká Třebová. Do popelnic mohou lidé odkládat olej a tuky z domácnosti v uzavřených nádobách, ideálně v PET lahvích. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Olomouc.eu
Pardubice rozšiřují separaci odpadu na další komoditu. Obyvatelé sídliště Dubina mají nově k dispozici pět oranžových popelnic na použitý rostlinný olej. Dosud ho mohli odevzdávat jen do sběrných dvorů. Sdělil to pracovník odboru životního prostředí Roman Slach.
 

Pokud lidé začnou olej třídit, oranžové popelnice město pořídí také do jiných částí města. "Záměrně byla vybrána oblast sídliště Dubina. Služby města Pardubic jej mají prakticky v dosahu a budou tak moci pravidelně kontrolovat, jak jsou nádoby plněny a zda se nestávají terčem vandalů," řekl Slach.

Do popelnic mohou lidé odkládat olej a tuky z domácnosti v uzavřených nádobách, ideálně v PET lahvích. Otvor ve víku není velký, do popelnice nelze vložit třeba kanystr. Větší nádoby musejí lidé odkládat v nedalekém sběrném dvoře.

Popelnice jsou zabezpečené proti otevření a připoutané k pevné konstrukci, aby je nikdo nemohl ukrást nebo převrátit. Je u nich i návod, co lze a nelze do nádoby vkládat. Pokud lidé vylévají oleje a tuky do záchodu, škodí životnímu prostředí.

"Nejhorším možným řešením je vylévat je do kanalizace. Odpadní oleje a tuky se totiž sráží na kanalizačních trubkách a ucpávají je, jejich přítomnost v odpadních vodách má také negativní dopad na životní prostředí. Přitom následně mohou být dál využity, například v energetice a přispět k šetření přírodních zdrojů," uvedl ředitel Služeb města Pardubic - Odpady Jiří Strouhal.

Nádoby na odkládání rostlinných olejů jsou v ulicí Erno Košťála, Bartoňova, Jana Zajíce a Na Drážce. Třídění olejů zavedla už dřív jiná města v kraji, v roce 2015 Letohrad, předloni Česká Třebová.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist