https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pardubice-vysazi-ve-vsech-obvodech-nove-stromy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pardubice vysází ve všech obvodech nové stromy

31.5.2019 00:12 | PARDUBICE (ČTK)
Pardubice se připojí k aktivitě Milion stromů pro republiku. Na svém území vytipovaly 47 lokalit, kde vysází nové stromy. / Ilustrační foto
Pardubice se připojí k aktivitě Milion stromů pro republiku. Na svém území vytipovaly 47 lokalit, kde vysází nové stromy. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Nadace Partnerství
Pardubice se připojí k aktivitě Milion stromů pro republiku. Na svém území vytipovaly 47 lokalit, kde vysází nové stromy. Sázet či přispět na výsadbu a péči může i veřejnost. Akce začne od září nebo října. Novinářům to ve středu řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).
 

"Akci pořádá Nadace Partnerství. Chceme se k ní připojit svým samostatným městským projektem. Lidé se mohou sami zapojit tím, že stromy sami vysadí nebo jenom přispějí na výsadbu a následnou péči. Výsadbu budou organizovat starostové městských obvodů," řekla Dvořáčková.

V každém z osmi městských obvodů jsou vybrané lokality, kde bude možné stromy sázet. Město začne letos zhruba na deseti místech, v dalších letech bude pokračovat, podle náměstkyně tak dlouho, dokud bude o aktivitu zájem.

Vybraná jsou místa podél cyklostezek a komunikací, řek i v lesích. Liniové sázení přijde na řadu později, letos město zvolí jednodušší formu skupinové výsadby stromů. "Musíme stanovit přesná pravidla financování, která budou jasná někdy v září. Starostové budou mít celé prázdniny na zpracování studií výsadby stromů," řekla Dvořáčková.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist