https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pardubicka-policie-vysetruje-nalez-19-srncich-hlav-v-rece-loucne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pardubická policie vyšetřuje nález 19 srnčích hlav v řece Loučné

12.7.2016 12:03 | SEZEMICE (ČTK)
Vše nasvědčuje tomu, že je to dílo pytláka, který po srnčí hlavě, coby trofeji, netoužil a neupotřebytelné části se jednoduše zbavil.
Vše nasvědčuje tomu, že je to dílo pytláka, který po srnčí hlavě, coby trofeji, netoužil a neupotřebytelné části se jednoduše zbavil.
Zdroj | Police ČR
Pardubická policie vyšetřuje nález 19 srnčích hlav v řece Loučné. Objeveny byly u Počápel, místní části Sezemic na Pardubicku. Kdo zvířata ulovil a v které honitbě, zůstává otázkou, řekla ČTK mluvčí pardubické policie Eva Maturová.
 

"Právní kvalifikace činu zatím není jasná. Buď se jedná kvůli znečištění řeky o přestupek, nebo o pytláctví, což je již trestný čin," uvedla Maturová.

O odbornou likvidaci nalezených srnčích hlav se postaral místní myslivecký spolek. Policie vyzvala všechny, kteří by mohli mít informace o pachateli, aby kontaktovali Obvodní oddělení Pardubice 3 na telefonním čísle 974 566 721.


reklama

tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist