https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pardubicke-vodarny-chteji-vice-cistit-odpadni-vody-z-prumyslu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pardubické vodárny chtějí více čistit odpadní vody z průmyslu

31.10.2017 14:16 | PARDUBICE (ČTK)
Pardubické vodárny chtějí rozšířit likvidaci kapalných průmyslových odpadů ve své biologické čistírně odpadních vod.  Ilustrační snímek.
Pardubické vodárny chtějí rozšířit likvidaci kapalných průmyslových odpadů ve své biologické čistírně odpadních vod. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pardubické vodárny chtějí rozšířit likvidaci kapalných průmyslových odpadů ve své biologické čistírně odpadních vod. Zařízení má dostatečnou kapacitu a bylo na kombinované čištění splaškových vod a odpadních vod z průmyslové výroby stavěno, k tomuto účelu jej využívá chemička Synthesia. Průmyslové odpady by přivážela cisternová nákladní auta, řekl ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Josef Fedák.
 

"Bude nutné vybudovat přijímací stanice, kde by se odebíraly a analyzovaly vzorky, aby se minimalizoval dopad na životní prostředí. Chceme to nabízet jako zpoplatněnou službu," uvedl Fedák. Podle něj by nová činnost měla být pro společnost komerčním přínosem, i když potřebná investice dosáhne tří až pěti milionů korun. Firmy se již na vodárny se svými požadavky obracejí.

Čistírna s kapacitou 25.000 tun ročně slouží k odstraňování kapalných odpadů z kategorií ostatní a nebezpečný. Původně vznikla ve dvou etapách jako součást průmyslové zóny Synthesia v letech 1978 až 1994. Vodárny ji koupily od chemičky v roce 2006 za 485 milionů korun. Celkovou modernizaci zařízení podstoupilo mezi lety 2010 až 2013. Čistí komunální a průmyslové odpadní vody, komunální představují více než 80 procent z celkového ročního průtoku.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist