https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pardubicky-kraj-chysta-ctvrtou-dotacni-vyzvu-na-vymenu-kotlu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pardubický kraj chystá čtvrtou dotační výzvu na výměnu kotlů

16.2.2018 06:30 | PARDUBICE (ČTK)
Hejtmanství v minulosti vypsalo již tři dotační výzvy na modernizaci kotlů. O příspěvek v nich požádalo téměř 3000 lidí, většině byl schválen. / Ilustrační foto
Hejtmanství v minulosti vypsalo již tři dotační výzvy na modernizaci kotlů. O příspěvek v nich požádalo téměř 3000 lidí, většině byl schválen. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pardubický kraj připravuje vyhlášení čtvrté výzvy k podávání žádostí o dotace na výměnu neekologických kotlů. Je naplánována předběžně na srpen, vyhrazeno na ni je přibližně 72 milionů korun. V předchozí loňské třetí výzvě se poprvé podávaly žádosti o dotaci elektronicky, uvedla včera Karolína Frýdová z kanceláře hejtmana.
 

Ve třetí výzvě bylo zaregistrováno 1028 žádostí s požadovanou částkou 105,4 milionu korun. Od žádosti odstoupilo 43 žadatelů, 20 žádostí bylo vyřazeno pro nesplnění podmínek výzvy. Kraj akceptoval 959 žádostí s celkovou požadovanou sumou 99,4 milionu korun. Peníze, které se nevyčerpaly, budou převedeny do výzvy čtvrté.

Pro velký zájem žadatelů byl příjem žádostí ve třetí výzvě ukončen předčasně 6. listopadu namísto 15. prosince. Zájem byl velký i v předešlých dvou výzvách, kdy se peníze vyčerpaly v prvních dnech po začátku podávání žádostí.

Hejtmanství v minulosti vypsalo již tři dotační výzvy na modernizaci kotlů. O příspěvek v nich požádalo téměř 3000 lidí, většině byl schválen.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist