https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pardubicky-kraj-pripravuje-krajskou-energetickou-agenturu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pardubický kraj připravuje krajskou energetickou agenturu

25.2.2002 12:18 | PARDUBICE (ČIA)
Vznik krajské energetické agentury (KEA), která má podporovat snižování spotřeby energie ze strany občanů i podnikatelských subjektů, připravuje radnice Pardubického kraje. Uvedl to pro ČIA pardubický hejtman Roman Línek s tím, že KEA by mohla vzniknout do konce roku.
 

Vznik KEA není podle Línka na rozdíl od územní energetické koncepce pro samosprávy povinností, ale ze strany Evropské unie je velmi doporučován. "Podle informací z České energetické agentury bude tato krýt zhruba čtyřicet procent nákladů v krajích. V kraji pak může fungovat pouze jedna," uvedl hejtman.

V Kraji Vysočina už KEA podle hejtmana Línka funguje z iniciativy Svazu měst a obcí a Krajské hospodářské komory, v Moravskoslezském kraji se zase o její statut uchází hned devět žadatelů. "V Jihomoravském kraji se dokonce nechala soukromá firma zaregistrovat jako KEA, s. r. o. a nikdo jí to nemohl zakázat," uvedl Línek.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist