https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/parizska-zoo-zavrela-brany-kvuli-uteku-ctyr-pavianu-z-vybehu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Paviáni, kteří o víkendu utekli z výběhu v pařížské zoo, jsou zpět

29.1.2018 11:00 (Ekolist)
Paviáni na výletě. Ilustrační snímek
Paviáni na výletě. Ilustrační snímek
Zoologická zahrada v parku Vincennes na jihovýchodním okraji Paříži byla 26.ledna nucena uzavřít své brány po útěku paviánů z výběhu. Krátce po incidentu evakuovala policie ze zoo přítomné návštěvníky, aby veterináři mohli uprchlé opice, které zůstaly v areálu, odchytit.
 
Incident ohlásil trenér, který spatřil paviána v servisní chodbě vyhrazené pro zaměstnance. Na odchytu se podílelo na šedesát hasičů, dvacet policistů a všichni zaměstnanci. Návštěvníci byli z ohledem na svou bezpečnost evakuováni. Podle chovatelů se zvířata mohou chovat nepředvídatelně, zvlášť pokud jsou ve stresu. Podle mluvčího zoo Jeroma Muniera byli paviáni uspáni střelami se sedativy a poté je vráceni do zbytku skupiny čítající asi 50 jedinců.

Na útěku byly dvě samice a jedno mládě.

Zoo chová paviány původem z Guineje v západní Africe, kteří patří na seznam mírně ohrožených druhů. Ve Vincennes je součástí jejich výběhu mohutná skála, která je dominantou celého areálu. Pro paviány představuje přirozenou součást jejich životního prostředí.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist