https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/park-v-praze-4-braniku-ponese-jmeno-vytvarnika-adolfa-borna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Park v Praze 4 - Braníku ponese jméno výtvarníka Adolfa Borna

6.7.2024 00:17 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Eric X / Unsplash
Park v Braníku v Praze 4 ponese jméno výtvarníka Adolfa Borna. Park se nachází mezi ulicemi Gončarenkova, V křovinách a budovou zdejší základní školy. O pojmenování prostranství rozhodli pražští radní. Born (1930-2016) je čestným občanem Prahy 4.
 
Park, který se v minulém volebním období podařilo Praze 4 zřídit, měl dosud pouze pracovní název. "Od dnešního dne se tedy bude jmenovat po významném malíři Adolfu Bornovi, který je čestným občanem Prahy 4 a jeho rodina dodnes nedaleko parku bydlí, takže to dává smysl, aby byl pojmenován po něm," řekl po schválení jména městský radní a zastupitel Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09).

Radní rovněž schválili pojmenování dalších ulic, v Praze 4 to je Jihozápadní VII, dále pak Mnatova a Mužíkova v Nuslích. Nově pojmenované ulice má také Praha 9, ve Vysočanech bude Střídavá, Stejnosměrná a Trakční a v Horních Počernicích vznikne ulice Žonglérů nebo Krotitelů


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist