https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pavlovec-temelin-neni-predmetem-ekonomickych-zajmu-zapadoevropskych-energetik
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pavlovec: Temelín není předmětem ekonomických zájmů západoevropských energetik

13.8.2001 08:03 | PRAHA (ČIA)
Myšlenku, že by za tažením proti české jaderné elektrárně stály ekonomické zájmy některých evropských energetických společností, odmítl hornorakouský pověřenec pro jaderná zařízení Radko Pavlovec. Pavlovec byl v neděli hostem publicistického pořadu České televize "Naostro".
 

V souvislosti s kampaní proti Temelínu se objevují zprávy, že více než o ekologii a bezpečnost jde o ekonomické zájmy a omezení vstupu české energetiky na západoevropský trh. Pavlovec považuje takové úvahy za scestné, neboť podle něj je v západní Evropě energie velmi levná a ČEZ by ji nemohl konkurovat. Podle hornorakouského zmocněnce si Temelín nevydělá ani na svůj provoz, což bude znamenat úpadek ČEZu.

Nejistota kolem osudu Temelína také snižuje cenu společnosti ČEZ, která má být v blízké době privatizována. Nebude-li Temelín nakonec spuštěn, půjde cena společnosti razantně dolů.


reklama

tisknout poslat  twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist