https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/peking-hodla-do-roku-2020-uzavrit-asi-1000-vyrobnich-podniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Peking hodlá do roku 2020 uzavřít asi 1000 výrobních podniků

31.7.2018 00:20 | PEKING (ČTK)
Čína chce zbavit Peking zpracovatelského a těžkého průmyslu. / Ilustrační foto čínského průmyslu
Čína chce zbavit Peking zpracovatelského a těžkého průmyslu. / Ilustrační foto čínského průmyslu
Čínské hlavní město Peking do roku 2020 uzavře zhruba 1000 výrobních podniků v rámci plánu na zlepšení kvality ovzduší a podporu ekonomiky sousedních regionů. Informovala o tom včera čínská státní média.
 

Oficiální list vládnoucí komunistické strany Lidový deník s odvoláním na dokument místní správy uvedl, že Peking se bude soustředit na dynamická odvětví zaměřená na špičkové technologie a stáhne se z "běžné" výroby. Město již podle listu uzavřelo či přesunulo 2465 "běžných" výrobců.

Čína chce zbavit Peking zpracovatelského a těžkého průmyslu. Plánuje rovněž přesun některých univerzit a vládních úřadů do nové ekonomické zóny v sousední provincii Che-pej, uvedla agentura Reuters.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist