https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pes-celniku-na-letisti-v-bostonu-vycenichal-v-kufru-mumifikovane-opice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pes celníků na letišti v Bostonu vyčenichal v kufru mumifikované opice

12.2.2024 10:35 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Dimitri Karastelev / Unsplash
Pes americké celní a pohraniční stráže na letišti v Bostonu vyčenichal v jednom ze zavazadel velmi neobvyklý kontraband. Muž vracející se z Konga celníkům tvrdil, že veze sušené ryby. Namísto toho kontrola objevila téměř čtyři kilogramy mumifikovaných opic, uvedla agentura AP.
 

Cestující svůj neobvyklý náklad hájil s tím, že má sušené opičí maso pro svou vlastní spotřebu, uvedl mluvčí celníků Ryan Bissette.

Syrové nebo jen minimálně zpracované maso divokých zvířat, někdy označované jako bushmeat, se do Spojených států nesmí dovážet s hygienických důvodů. Maso může obsahovat zárodky přenášející nemoci, včetně například viru eboly.

Incident se odehrál v lednu, celníci o něm informovali v neděli. Proti cestujícímu nebyla vznesena žádná obvinění, ale jeho opičí zásilka byla zabavena a předána ke zničení Centru pro kontrolu a prevenci nemocí, uvedl Bissette.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist