https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/petici-proti-chovu-zvirat-v-cirkusu-podepsalo-14-000-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Petici proti chovu zvířat v cirkusu podepsalo 14.000 lidí

8.10.2018 15:25 | PRAHA (ČTK)
14.000 lidí chce, aby stát doplnil do připravované novely zákona na ochranu zvířat proti týrání zákaz  chovu volně žijících zvířat v cirkusech. Ilustrační snímek.
14.000 lidí chce, aby stát doplnil do připravované novely zákona na ochranu zvířat proti týrání zákaz chovu volně žijících zvířat v cirkusech. Ilustrační snímek.
Aktivisté dnes předali ministerstvu zemědělství výzvu proti chovu volně žijících zvířat v cirkusech. Petici podepsalo se pod ni 14.000 lidí. Chtějí, aby stát zákaz doplnil do připravované novely zákona na ochranu zvířat proti týrání. Informovala o tom Alena Buksová ze Svobody zvířat. Podle Petra Jílka, pověřeného řízením sekce zemědělských komodit a ekologického zemědělství, se o problematice bude diskutovat v rámci nynějšího připomínkového řízení k novele.
 

Buksová uvedla, že Svoboda zvířat je jedním z připomínkových míst novely, a že se bude snažit zákaz prosadit. "Kampaň vedeme intenzivně poslední rok, přibývá nám kolem 1000 podpisů měsíčně," řekla. "Uvidíme, jak se k tomu vyjádří pan ministr (Miroslav Toman za ČSSD), následně pak uvidíme, z jaké strany bychom to tam zakomponovali," dodala.

Jde o několikátou akci v poslední době, která na problematiku zvířat v cirkusech poukazuje. V minulém týdnu zhruba stovka lidí demonstrovala u vchodu do cirkusu Berousek na pražské Letenské pláni. Nelíbilo se jim zacházení se zvířaty v podobných zařízeních. Akci svolala organizace Hlasy zvířat, protest trval asi hodinu.

"Nedemonstrujeme proti samotnému cirkusu a artistům, ale proti tomu, že tam mají zvířata. Jde nám o to, že se převáží, drží v kleci a využívají pro peníze. Tyto demonstrace jsou jednou z možností, jak na problém upozornit a šířit osvětu mezi veřejnost," uvedla organizátorka protestu Markéta Michaldóttir.

Na začátku akce přišel vyjádřit svůj odlišný názor novinář a publicista Jiří X. Doležal. Na demonstrující se v závěru akce obořila jedna z bývalých pracovnic cirkusu.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist