https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/petrobras-u-dalsi-ropne-havarie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Petrobras u další ropné havárie

8.11.2000 10:15 | PRAHA/RIO DE JANEIRO (EkoList)
Několik pláží v severní části pobřeží brazilského státu Sao Paulo bylo v sobotu zamořeno ropou poté, co tanker najatý společností Petrobras narazil na betonový pilíř v přístavu Sao Sebastio. Během následujících dvaceti minut unikly do moře desítky tisíc litrů suroviny.
 

Jak uvedla agentura Reuters, naložený tanker připlouval z oblasti Campos Basin ve státě Rio de Janeiro, která je největším brazilským ropným polem. Při manévrování v přístavu pak došlo k havárii. Petrobras okamžitě vztyčil bariéry, které měly zabránit většímu rozšíření ropné skvrny, přesto bylo zasaženo i pobřeží. Nedaleko místa nehody se nacházejí mangrovníkové porosty, jejichž křehký ekosystém se podle ekologů zotaví ze zamoření až za čtyři roky.

Státní ropná společnost Petrobras stála i u největší brazilské ekologické katastrofy za posledních 25 let, když v červenci z její rafinérie unikly čtyři milióny litrů ropy do řek Baragi a Iguaçú. Společnost v letošním roce způsobila i několik dalších úniků ropy, naposledy na počátku října v zálivu u Rio de Janeira.


reklama

 
Jan Stejskal

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist