https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pila-v-paskove-ma-zaplatit-680.000-kc-za-vypusteni-odpadni-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pila v Paskově má zaplatit 680.000 Kč za vypuštění odpadní vody

23.5.2019 00:12 (ČTK)
Vypuštění znečištěné vody do řeky Olešná souviselo s požárem skládky kůry a následným kropením dřevní hmoty na paskovské pile loni počátkem srpna. Znečištěná voda se dostala do hlavního odvodňovacího zařízení a pak do řeky.
Vypuštění znečištěné vody do řeky Olešná souviselo s požárem skládky kůry a následným kropením dřevní hmoty na paskovské pile loni počátkem srpna. Znečištěná voda se dostala do hlavního odvodňovacího zařízení a pak do řeky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČIŽP
Společnost Mayr-Melnhof Holz, která v Paskově na Frýdecko-Místecku provozuje pilu, dostala od inspektorů ostravské pobočky České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 680.000 korun za nedovolené vypuštění znečištěné odpadní vody. Firma postih dostala i za to havárii, při které k vypuštění došlo, neohlásila. Řekla to mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová.
 

Vypuštění znečištěné vody do řeky Olešná souviselo s požárem skládky kůry a následným kropením dřevní hmoty na paskovské pile loni počátkem srpna. Znečištěná voda se dostala do hlavního odvodňovacího zařízení a pak do řeky. "Společnost Mayr-Melnhof Holz Paskov havárii, jako její původce, neprodleně neohlásila hasičům nebo policii, případně správci povodí. Tím porušila vodní zákon," řekl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Ostravě Karel Kozubek.

Firmě podle něj přitěžuje, že spáchala přestupků víc. "I to, že od roku 2013 byla už třikrát původcem havárie," dodal Kozubek. Řeku údajně znečistila i v listopadu 2013, a v měsících dubnu a listopadu 2016. Ve všech uvedených případech v řece uhynuly ryby.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist