https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pisek-bude-mit-od-prosince-mhd-jen-na-elektrinu-a-stlaceny-zemni-plyn
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Písek bude mít od prosince MHD jen na elektřinu a stlačený zemní plyn

2.11.2020 11:50 | PÍSEK (ČTK)
Písecká MHD přejde na nový vozový park v prosinci, kdy bude měnit i jízdní řád. Ilustrační obrázek
Písecká MHD přejde na nový vozový park v prosinci, kdy bude měnit i jízdní řád. Ilustrační obrázek
Písek bude od prosince využívat pro městskou hromadnou dopravu pouze autobusy na elektřinu a stlačený zemní plyn. Zcela vyřadí vozy na fosilní palivo. Náklady na pořízení nových autobusů činily 61 milionů korun. ČTK to řekla mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová.
 

Vozový park kompletně obnovila společnost ČSAD Autobusy České Budějovice, která píseckou MHD zajišťuje. Jde o pět nových autobusů na elektřinu a dva na stlačený zemní plyn. "Společnost má požádáno o dotaci, která může dosáhnout až 85 procent z pořizovací ceny," řekl vedoucí technického oddělení ČSAD Autobusy České Budějovice Pavel Marek.

Písecká MHD přejde na nový vozový park v prosinci, kdy bude měnit i jízdní řád. Čtyři elektrobusy budou mít kapacitu 86 míst a jeden 51 pasažérů. Každý CNG autobus pak přepraví 85 lidí. "Každý elektrobus bude mít na autobusovém nádraží vlastní nabíjecí stanici na pomalé nabíjení, k dispozici budou i dvě stanice pro rychlé nabíjení," uvedl Marek.

Prosincový nový jízdní řád přinese pro cestující několik změn. Například sníží počet linek z 11 na šest. MHD jejich trasy přesto vytvořila tak, aby obsloužily všechny dosavadní zastávky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist