https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pivovar-dostal-pokutu-za-porusovani-limitu-odpadni-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pivovar dostal pokutu za porušování limitů odpadní vody

10.6.2020 11:24 | KRUŠOVICE (ČTK)
Ve všech šesti ukazatelích byla hodnota maximálního limitu mnohonásobně překročena.
Ve všech šesti ukazatelích byla hodnota maximálního limitu mnohonásobně překročena.
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Hans / Pixabay
Společnost Heineken, která provozuje Pivovar Krušovice, dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 120.000 korun za porušování limitů při vypouštění odpadní vody. Všechny odebrané vzorky z čističky odpadních vod u krušovického pivovaru překročily maximální limity, Heineken se neodvolal, rozhodnutí je pravomocné, sdělila mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová.
 

Vzorky, které několikanásobně překročily limity, byly odebrány na odtoku z pivovarské čistírny, analyzovala je akreditovaná laboratoř Povodí Vltavy. "Při stanovení výše pokuty jsme přihlédli k nepříznivým výsledkům odebraných vzorků. Ve všech šesti ukazatelích byla hodnota maximálního limitu mnohonásobně překročena," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Praze Václav Beroušek.

Podle něj jsou limitní hodnoty v povolení k vypouštění přečištěných odpadních vod stanoveny tak, aby byl vodní tok ochráněn. Odtok z čističky odpadních vod pivovaru ústí do Krušovického potoka, který ústí do Červeného potoka, a ten patří mezi takzvané kaprové vody, tedy vody vyžadující vyšší stupeň ochrany.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist