PlanetArk: Čína může podle Ala Gorea omezit emise, aniž by to ohrozilo její růst
"Existují způsoby, jak staré špinavé technologie přeskočit," řekl Gore tento týden na Global Brand Fóru v Singapuru. Čína se stejně jako jiné rozvojové země obává, že by plány na omezení emisí poškodily její ekonomický rozvoj. Podle Ala Gorea by však čínská vláda měla být v boji s globálním oteplováním mnohem ráznější, protože chronický nedostatek vody v zemi úzce souvisí s klimatickou změnou. Miliony lidí v Číně nemají přístup k pitné vodě, uvádí Reuters.
Gore, který se poté, co opustil Bílý dům, stal bojovníkem za klima, rovněž doporučil vládám zavést uhlíkovou daň, která by donutila průmysl více uvažovat o emisích skleníkových plynů. "Jediná nejefektivnější věc, kterou vlády mohou udělat pro vyřešení této krize", je zavést daň na CO2, podle Reuters řekl Gore.
Podle něj například v Norsku zavedení uhlíkové daně pobídlo průmysl vyvinout odvážnou technologii ukládání skleníkových plynů pod zem. Gore dále řekl, že když byl viceprezidentem, zaskočilo ho, že se mu podařilo přesvědčit pouze jednoho senátora, aby hlasoval pro Kjótský protokol. Ačkoli se domnívá, že většina senátorů by dnes pro něj hlasovala, zdůraznil, že lidé by si měli u globálního oteplování více uvědomovat jeho naléhavost.
Podle článku agentury Reuters na serveru PlanetArk ze dne 8. 8. 2007
reklama
Online diskuse
nesmysl - 10. 8. 2007 - Alešprůměrný číňan vypustí cca 22-24% CO2 co průměrný američan. Norsko produkuje 100% el. energie bez emisně , pokud chce pan Gorea někomu radit jak se má omezovat ať začne ve své vlastní zemi, nebo ještě lépe u sebe jeho spotřeba el. energie je 20x větší než spotřeba průměrné americké rodiny pokud tedy Vážený pan Gorea chce po chudém číňanovy , který má asi 100x menší spotřebu energie než on sám, aby se dále omezoval je to vrchol arogance o pokrytectví! Což je ovšem pro enviromentalisty typické - odívejte se na našeho multimilionáře Bursíka. Ale abych se nerouhal oni jsou přeci bohové svého náboženství! |