https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/plzen-se-s-krajem-dohodla-na-vystavbe-severozapadniho-okruhu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Plzeň se s krajem dohodla na výstavbě severozápadního okruhu

13.2.2004 18:41 | PLZEŇ (ČIA)
Na nutnosti vybudovat v Plzni severozápadní silniční okruh se dnes shodli hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann a primátor Plzně Jiří Šneberger. Obě strany se dohodly, že začnou hledat řešení a peníze. O trase okruhu a s tím související výši investice zatím rozhodnutí nepadlo. ČIA to dnes sdělila tisková mluvčí plzeňského hejtmanství Jana Filípková.
 

Plzeňský kraj upřednostňuje výstavbu nové spojnice mezi severním a jižním předměstím Plzně kolem Radčic a Křimic před silničním průtahem Klatovské třídy. "Věříme, že toto řešení je jednodušší a podstatně levnější než průtah, kvůli kterému by mělo být zbouráno několik domů. Nová komunikace by odlehčila středu města a odvedla dopravu z Klatovské třídy, kudy denně projede okolo 40 tisíc aut," doplnil Zimmermann.

Představitelé kraje se zasadí hlavně o to, aby rozhodnutí, která z možných variant řešení bude realizována, padlo co nejrychleji. Tento okruh by jako silnice I. třídy mohl být financován z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury. Uvažovaný průtah městem by se poté stal komunikací II. třídy a kraj by společně s městem hledal cesty k jeho financování z fondů Evropské unie. Pro západní okruh hovoří i kladný posudek vlivů na životní prostředí.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist