https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/plzen-upravi-udoli-vejprnickeho-potoka-ktere-je-rekreacni-oblasti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Plzeň upraví údolí Vejprnického potoka, které je rekreační oblastí

10.7.2019 00:08 | PLZEŇ (ČTK)
Plzeň obnoví údolí Vejprnického potoka na západním okraji města.
Plzeň obnoví údolí Vejprnického potoka na západním okraji města.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Útvar koncepce a rozvoje města Plzně (ÚKRmP)
Plzeň obnoví údolí Vejprnického potoka na západním okraji města. Jde o rekreační zázemí zejména pro obyvatele z blízkého sídliště Skvrňany a přilehlé části Slovanského údolí. Radní odsouhlasili architektonicko-krajinářskou studii revitalizace území, která má během několika let zlepšit místa pro odpočinek, rekreaci i sport v návaznosti na síť cyklostezek. Intenzivnější údržba území začne letos, řekl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). V první etapě se hlavně vysekají náletové dřeviny.
 

"Studie pobytové louky obsahuje mimo jiné rozčlenění na místa, kde je vhodné umístit odpočinkové zóny, celkem 13, dále obyvateli žádané stezky pro pěší i pro cyklisty. Navrhuje také prostor vhodný pro jezírka nebo mokřady," uvedl Šindelář. Architekti nakreslili v lokalitě amfiteátr, altány, venkovní posilovnu a kuželnu, dětské hřiště s blízkým ovocným sadem a takzvané "Robinsonádní hřiště" tematicky laděné do známého příběhu.

"Studie bude podkladem pro další stupně projektové dokumentace. Už letos by ale měla začít intenzivnější úprava městských pozemků. Pokud by se měly úpravy dotknout těch soukromých, bude další postup projednáván s jejich majiteli," uvedl Šindelář.

Odstranění všudypřítomných náletových dřevin omezí obavy lidí, kteří tam chodí na procházky. Někteří se do neudržované oblasti, kde se často usidlovali bezdomovci, báli chodit.

Dotazníky, v nichž mohli lidé navrhnout změny, vyplnilo 500 obyvatel, na veřejném projednání jich diskutovala téměř stovka. Spoluprací s občany město navázalo na úpravy veřejných prostranství, jako jsou například hodně navštěvovaný Lobezský park, Park na přání Zemník či park na Vinicích.

Údolí Vejprnického potoka, na němž se usídlil bobr, už je roky spojeno cyklostezkou s Novou Hospodou. Díky lávce přes výpadovku na Domažlice na Nové Hospodě lze odtud bezpečně dojet ze Skvrňan až průmyslovou a obchodní zónu Borská pole a dále do okrajových městských částí Valcha a Lhota.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Václav Prokš
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist