https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/plzenske-sdruzeni-obci-zahajilo-boj-proti-freonum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Plzeňské sdružení obcí zahájilo boj proti freonům

11.1.2001 09:10 | PLZEŇ (ČIA)
Boj proti unikání freonů do ovzduší je letošní první významnou akcí Sdružení měst a obcí Plzeňského kraje. Během jara speciální mobilní jednotka zahájí odbornou likvidaci freonů, která dosud v kraji chybí, i když množství vyřazených chladicích zařízení z domácností horentním tempem přibývá. Pro ČIA to uvedl předseda sdružení Stanislav Rampas.
 

"Regionální a rozvojová agentura reagovala na návrh sdružení a vypracovala projekt. Sněm sdružení vyslovil souhlas se žádostí o stoprocentní dotaci a tak jsme ministerstvo životního prostředí o ni požádali. Fond životního prostředí dotaci na prosincovém zasedání schválil, takže realizaci záměru už nic nebrání," dodal Rampas.

Projekt počítá s tím, že po dva roky bude mobilní jednotka likvidovat zcela zdarma chladicí zařízení nashromážděná ve sběrných dvorech. Tak by se mělo postupně zlikvidovat veškeré nashromážděné množství lednic a chladniček. Žádná z oblastí Plzeňského kraje by přitom neměla být diskriminována, aby projekt nabyl své podstaty.

Dalším z připravovaných projektů sdružení je likvidace veškerých nebezpečných odpadů a podpora rozvoje cestovního ruchu.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist