https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/plzensky-kraj-vypsal-vyberove-rizeni-na-projekt-silnicniho-spojeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Plzeňský kraj vypsal výběrové řízení na projekt silničního spojení

11.2.2002 19:49 | PLZEŇ (ČIA)
Vypsání výběrového řízení na projekt silničního spojení Rokycany - Kamenný Újezd - Hrádek schválili radní Plzeňského kraje. Silniční propojení uvedených míst představuje investici 380 milionů korun. Komunikace navíc poslouží jako obchvat dopravou silně přetížené obce Kamenný Újezd a poskytne přímé spojení uvedených míst s dálnicí D5. Dnes to uvedla tisková mluvčí krajského úřadu Alena Šatrová.
 

Rada odsouhlasila výběrové řízení formou výzvy více zájemcům. Ti mohou nabídky podávat do pondělí 4. března. Projekty bude podle Šatrové posuzovat a hodnotit výběrová komise. V létě by pak mělo následovat výběrové řízení na zhotovitele stavby. Samotné zahájení stavebních prací je plánováno na říjen. Dokončení silničního propojení je stanoveno na rok 2004.

Realizaci akce před 1. říjnem 2001 zajišťovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které se podle dřívějších předpisů zabývalo investiční činností na státních silnicích. Po převodu silnic do majetku krajů ŘSD předalo realizaci stavby Plzeňskému kraji.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist