https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/po-cele-cr-se-konaji-dny-otevrenych-dveri-slunecnich-elektraren
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Po celé ČR se konají Dny otevřených dveří slunečních elektráren

30.5.2017 08:30 (ČTK)
Podle informací asociace bylo v Česku ke konci loňského roku 28.324 slunečních elektráren s celkovým instalovaným výkonem 2128,48 megawattu. / ilustrační foto
Podle informací asociace bylo v Česku ke konci loňského roku 28.324 slunečních elektráren s celkovým instalovaným výkonem 2128,48 megawattu. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Po celé České republice se ode dneška do 5. června uskuteční Dny otevřených dveří slunečních elektráren. Zájemci o fotovoltaiku budou moci nahlédnout za brány těch největších solárních parků, ale také do soběstačných domácností, kde jsou solární panely jen jedním ze způsobů, jakým jejich obyvatelé dosahují nezávislosti a šetrného přístupu k životnímu prostředí. Akci pořádá Solární asociace v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje, chce propagovat fotovoltaickou energetiku mezi širokou veřejností.
 

Díky Dnům otevřených dveří si návštěvníci mohou prohlédnout například zajímavé instalace střešních elektráren, ale dozví se také něco o provozu slunečních elektráren, efektivitě, a o tom, co se stane s vysloužilými solárními panely a jak suroviny v nich obsažené najdou další uplatnění.

Během týdne mohou lidé navštívit klasické fotovoltaické elektrárny různého výkonu, včetně jedné z největších v Česku FVE Vepřek na Mělnicku, ale i Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Buštěhradu, energeticky soběstačný hotel s restaurací, projekt v centru města či obytný dům fungující v ostrovním režimu. Podrobné informace a lokace jsou na webu Solární asociace.

Solární asociace je největší profesní sdružení podnikatelů v solární energetice a dalších příznivců fotovoltaiky. Členy jsou výrobní a distribuční společnosti, provozovatelé fotovoltaických elektráren nebo instalační a servisní společnosti. V současnosti má více než 450 členů.

Podle informací asociace bylo v Česku ke konci loňského roku 28.324 slunečních elektráren s celkovým instalovaným výkonem 2128,48 megawattu.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist