https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/po-nedelni-demonstraci-se-v-praze-uklidilo-osm-tun-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Po nedělní demonstraci se v Praze uklidilo osm tun odpadu

25.6.2019 00:37 | PRAHA (ČTK)
Účastníci nedělní demonstrace po sobě v neděli na pražské Letné a v jejím okolí zanechali přibližně osm tun odpadu. / Ilustrační foto
Účastníci nedělní demonstrace po sobě v neděli na pražské Letné a v jejím okolí zanechali přibližně osm tun odpadu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Účastníci nedělní demonstrace po sobě v neděli na pražské Letné a v jejím okolí zanechali přibližně osm tun odpadu, na jehož úklidu se podíleli pracovníci Pražských služeb a dobrovolníci. Na dotaz novinářů to včera uvedl mluvčí Pražských služeb Radim Mana. Úklid začal po skončení akce po 19:15 a trval do 1:00. Zřejmě největší polistopadovou demonstraci zorganizoval spolek Milion chvilek, další protest je v plánu opět na Letné 16. listopadu.
 

"Na činnosti se podílelo 17 zaměstnanců, z toho deset metařů. Nasazena byla také motorizovaná technika," uvedl Mana. Největší nepořádek podle něj zůstal v okolí odpadkových košů od stanice metra Hradčanská až po metro Vltavská. "Úklid proběhl bez potíží a mimo naší společnost se na něm podíleli dobrovolníci zřejmě z řad organizátorů," dodal mluvčí.

Nedělní protest proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a za nezávislost justice začal v neděli před 16:30 a skončil okolo 19:15 státní hymnou. Akce vyjadřovala nesouhlas s tím, kam se Česko pod Babišem a prezidentem Milošem Zemanem ubírá. Premiér s tvrzením demonstrantů, že by on či vláda zasahovali do nezávislosti justice, nesouhlasí. Operátor T-Mobile na základě dat ze své sítě uvedl, že se na Letenské pláni sešlo víc než 258.000 lidí, Česká televize s odkazem na policii uvedla, že účastníků bylo 200.000.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist