https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/po-srazce-lodi-s-velrybou-v-australii-zemrel-muz-druhy-skoncil-v-nemocnici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Po srážce lodi s velrybou v Austrálii zemřel muž, druhý skončil v nemocnici

1.10.2023 21:41 | SYDNEY (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Jeden muž v Austrálii zemřel a druhý se zraněními skončil v nemocnici, když do jejich lodi během rybářské výpravy narazila velryba a plavidlo převrátila. S odkazem na úřady o tom informovala agentura Reuters.
 

Ke střetu došlo v Botanickém zálivu u pobřeží Sydney. Jeden z rybářů byl z vody vytažen v bezvědomí a později zemřel, zatímco druhý byl ve stabilizovaném stavu převezen do nemocnice, uvedla policie. Podle předběžných zpráv velryba mohla prorazit na hladinu nedaleko nebo přímo na loď.

"Figurovala v tom velryba, kdo by si byl pomyslel, že se to může stát, je to hrozná tragédie," uvedla ministryně policie australského státu Nový Jižní Wales Yasmin Catleyová. Podle regionálního ministra služeb Jihada Diba se jednalo o "naprosto šílenou náhodu".

Zatím není jasné, o jaký druh velryby se jednalo. U australského pobřeží žije deset velkých a 20 menších druhů kytovců. Úmrtí při těchto setkáních jsou v oblasti vzácná.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist