https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pobliz-yosemitskeho-narodniho-parku-v-usa-hori-od-patku-lesy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Poblíž Yosemitského národního parku v USA hoří od pátku lesy Video

18.7.2018 00:50 (ČTK)
Rozsáhlý požár (na obrázku) se zatím podařilo ovládnout jen z pěti procent, jeden hasič v sobotu přišel o život, když se na něj převrhl buldozer.
Rozsáhlý požár (na obrázku) se zatím podařilo ovládnout jen z pěti procent, jeden hasič v sobotu přišel o život, když se na něj převrhl buldozer.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V blízkosti Yosemitského národního parku v Kalifornii se šíří lesní požáry. Od pátku zničily 5000 hektarů lesa západně od parku. Na twitteru to v úterý večer místního času oznámili kalifornští hasiči.
 

Rozsáhlý požár se zatím podařilo ovládnout jen z pěti procent, jeden hasič v sobotu přišel o život, když se na něj převrhl buldozer.

Horké a suché počasí má pokračovat také dnes, očekávají se teploty kolem 42 stupňů Celsia. Hustý dým brání vrtulníkům s vodou létat nízko nad úzkými kaňony. Hlavní silniční trasa do Yosemitského parku, státní silnice 140, zůstává uzavřená.

Požár se začal šířit v blízkosti El Portalu, který je jihozápadně od Yosemitského parku a 300 kilometrů na východ od San Franciska. Prozatím byla nařízena evakuace asi stovky domů v nejblíže ležícím Jerseydalu.

Spolu se sobotní obětí si už letošní požáry v USA vyžádaly životy deseti hasičů. Letos požáry ve Spojených státech zničily porosty na 1,4 milionu hektarech, což je víc než průměrný roční údaj. V minulých deseti letech v průměru ohně v USA sežehly 1,2 milionu hektarů za rok.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist