https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pobrezni-straz-vyzvedla-zbyvajici-trosky-ponorky-ktera-smerovala-k-titaniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pobřežní stráž vyzvedla zbývající trosky ponorky, která směřovala k Titaniku

14.10.2023 00:08 | WASHINGTON (ČTK)
Licence | Volné dílo (public domain)
Americká pobřežní stráž ze dna moře minulý týden vyzvedla zbývající trosky ponorky, která v červnu implodovala při ponoru k vraku Titaniku. O život tehdy přišlo všech pět lidí na palubě. Podle agentury AP se nyní vedle zbytků trosek ponorky zřejmě podařilo vyzvednout i lidské ostatky.
 

Podle úterní zprávy pobřežní stráž operaci, která se odehrávala 3800 metrů pod mořem, dokončila už minulý týden ve středu. Ostatky dopravila k analýze zdravotníkům.

Ponorka Titan se ztratila v červnu východně od pobřeží kanadské provincie Nový Foundland a několik dní po ní pátraly týmy z několika zemí. Trosky ponorky se nakonec podařilo objevit přibližně 490 metrů od přídě Titaniku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist