https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pocet-pasazeru-v-letecke-preprave-v-eu-loni-prekonal-miliardu
Dost bylo plastu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Počet pasažérů v letecké přepravě v EU loni překonal miliardu

7.12.2018 01:14 | BRUSEL (ČTK)
Počet cestujících v letecké přepravě v Evropské unii v loňském roce poprvé překonal miliardovou hranici.
Počet cestujících v letecké přepravě v Evropské unii v loňském roce poprvé překonal miliardovou hranici.
Foto | Andreas. / Flickr
Počet cestujících v letecké přepravě v Evropské unii v loňském roce poprvé překonal miliardovou hranici. Podle údajů statistického úřadu Eurostat se zvýšil o sedm procent na rekordních 1,043 miliardy osob.
 

Nejvýraznější nárůst letecké osobní přepravy loni v rámci EU vykázalo Slovinsko, a to o téměř 20 procent. V České republice, Lucembursku, Estonsku a Bulharsku činil růst zhruba 19 procent.

Jedničkou z hlediska objemu osobní letecké přepravy byla v loňském roce Británie s 265 miliony pasažérů. Druhé místo obsadilo Německo následované Španělskem, Francií a Itálii. Česká republika vykázala 16,25 milionu cestujících, což ji zařadilo na 17. příčku.

Nejrušnějším letištěm v EU loni zůstalo londýnské letiště Heathrow, které odbavilo 78 milionů cestujících. Pražské ruzyňské letiště obsadilo 29. příčku. Odbavilo téměř 15,4 milionu cestujících, což představovalo meziroční nárůst o více než 18 procent.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist