https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pocet-upytlacenych-nosorozcu-v-jihoafricke-republice-znacne-klesl
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Počet upytlačených nosorožců v Jihoafrické republice značně klesl

14.2.2019 04:34 | PRAHA (ČTK)
Podle jihoafrické vlády pytláci loni ulovili 769 nosorožců, což je o 259 méně než v roce 2017. Ilustrační snímek.
Podle jihoafrické vlády pytláci loni ulovili 769 nosorožců, což je o 259 méně než v roce 2017. Ilustrační snímek.
Počet upytlačených nosorožců v Jihoafrické republice za rok 2018 poprvé po pěti letech klesl pod tisícovku. Vládě se tak daří postupně snižovat úbytek populace tohoto zvířete způsobený poptávkou po jeho nesmírné ceněných rozích.
 

Podle jihoafrické vlády pytláci loni ulovili 769 nosorožců, což je o 259 méně než v roce 2017. Poprvé po pěti letech se tak počet mrtvých zvířat podařilo dostat pod tisícovou hranici. Země je domovem 80 procent africké populace nosorožců, která nyní čítá již jen 25.000 kusů.

Jihoafrický ministr životního prostředí Nomvula Mokonyane uvedl, že "výrazný pokrok" nastal díky personálnímu posílení ochrany zvěře a také zlepšené domácí a mezinárodní spolupráci.

V posledním desetiletí dramaticky vzrostly počty upytlačených nosorožců. Jejich rohy stojí na černém trhu na váhu více než kokain a pašeráci dělají všechno pro to, aby je vyvezli ven z Afriky. Odběratelé bývají především zákazníci v asijských zemích.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist