https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pod-odpadky-v-etiopii-zemrelo-113-lidi-zeme-ma-statni-smutek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pod odpadky v Etiopii zemřelo 113 lidí; země má státní smutek

15.3.2017 20:24 | ADDIS ABEBA (ČTK)
Etiopie má jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik v Africe. Mnoho obyvatel však stále žije v chudobě. / ilustrační foto
Etiopie má jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik v Africe. Mnoho obyvatel však stále žije v chudobě. / ilustrační foto
Víkendový sesuv odpadků na skládce na okraji Addis Abeby si podle nejnovější bilance vyžádal 113 mrtvých. S odvoláním na mluvčí etiopské metropole o tom dnes informovala agentura Reuters. Vláda ode dneška vyhlásila v zemi třídenní státní smutek.
 

"Celkový počet mrtvých dosáhl 113, z toho je 38 mužů a 75 žen," oznámila mluvčí hlavního města s tím, že množství obětí může ještě vzrůst.

Brzy skončí záchranné a pátrací akce a začne vyšetřování příčin neštěstí, řekl podle agentury AP starosta Addis Abeby Diriba Kuma. Rodinní příslušníci obětí již také podle něj dostali od úřadů finanční pomoc.

Odpadky na skládce v sobotu večer zavalily skoro 50 provizorních obydlí chudých lidí. Skládka Koshe (v amharštině "špinavá"), existuje už 50 let a patří mezi největší v zemi. Žijí na ní stovky lidí, mnozí tam hledají jídlo a předměty, které by mohli zužitkovat.

Etiopie má jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik v Africe. Mnoho obyvatel však stále žije v chudobě. Od loňského října v zemi kvůli politickým protestům, které si vyžádaly přes 500 obětí, panuje výjimečný stav.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist