https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/podel-horske-ulice-v-praze-2-vznikne-park-k-traveni-volneho-casu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Podél Horské ulice v Praze 2 vznikne park k trávení volného času

31.7.2021 00:08 | PRAHA (ČTK)
Na území budou nové kamenné cesty, dřevěné lavičky a rovněž zídky, které prostor terasovitě rozdělí a na které bude možné se posadit.  Ilustrační foto
Na území budou nové kamenné cesty, dřevěné lavičky a rovněž zídky, které prostor terasovitě rozdělí a na které bude možné se posadit. Ilustrační foto
Foto | Eric X / Unsplash
Na území mezi Horskou ulicí a novoměstským opevněním v Praze 2 vznikne nový prostor sloužící obyvatelům k trávení volného času. Radnice městské části vybrala architektonické soutěže na podobu parku vítězný návrh, kterým se stal ten od architektů Miroslava Cikána a Pavly Melkové z ateliéru MCA. Na místě vznikne mj. nové posezení nebo herní prvky pro děti, sdělia mluvčí radnice Andrea Zoulová. Prostor nazývaný také park U Hradeb se nachází podél Horské ulice v těsné blízkosti zahrady Ztracenka, Bastionu XXXI a parku Folimanka.
 

Architektonickou soutěž vypsala městská část na konci loňského roku. "Anonymní soutěž probíhala několik měsíců a v porotě zasedla kromě zástupců městské části i řada předních českých architektů a krajinářských architektů, kteří hodnotili celkový přístup k řešenému území, kde by měla vzniknout i malá zahradní restaurace a dětské hřiště," uvedl místostarosta Jan Kolář (ANO).

Na území budou nové kamenné cesty, dřevěné lavičky a rovněž zídky, které prostor terasovitě rozdělí a na které bude možné se posadit. Pro děti bude vytvořeno hřiště a zmíněné občerstvení. Návrh počítá také s efektivním hospodařením s dešťovou vodou. S vítězem soutěže začne nyní městská část jednat o podpisu smlouvy na další projektové fáze.

Druhá městská část v minulosti nechala opravit například sousední zahradu Ztracenka. Na původně téměř neprostupném území vznikly nové mlatové chodníčky, byly vysázeny nové stromy a instalováno osvětlení. Opraven byl také nedaleký bastion. Úpravy chystá radnice také na sousední Folimance pod Nuselským mostem.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist