https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/podle-dvou-petin-lidi-ovladnou-do-30-let-cesko-elektromobily
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Podle dvou pětin lidí ovládnou do 30 let Česko elektromobily

27.4.2018 07:45 (ČTK)
Do deseti let si hodlá automobil na elektrický pohon pořídit až polovina obyvatel České republiky. Zatímco pro respondenty se základním vzděláním je elektřina pohonem budoucnosti v 50 procentech případů, u vysokoškoláků je tomu tak ve 35 procentech. / Ilustrační foto
Do deseti let si hodlá automobil na elektrický pohon pořídit až polovina obyvatel České republiky. Zatímco pro respondenty se základním vzděláním je elektřina pohonem budoucnosti v 50 procentech případů, u vysokoškoláků je tomu tak ve 35 procentech. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Více než dvě pětiny Čechů vidí budoucnost automobilové dopravy za 30 let v elektrických vozech a 28 procent věří autonomním autům. Naopak vozy na benzín nebo naftu budou ještě za 30 let tvořit hlavní dopravní proud jen podle desetiny populace. Vyplývá to z průzkumu VW Financial Services.
 

Nejlákavější jsou vozy na elektrický pohon pro skupinu 27 až 35letých, kteří je jako budoucí dopravní prostředek vidí ve 49 procentech případů. Nejmenší důvěru naopak mají od lidí ve věku 54 až 65 let, a to jen ve 33 procentech. Lidé v předdůchodovém věku do budoucna naopak nejvíce z celé populace očekávají rozvoj autonomních vozů. Překvapivě nejméně autonomním autům věří lidé mezi 27 a 35 lety. Důvodem může být uvědomování si rizik spojených například s hackerskými útoky či problematiky odpovídající legislativy.

Do deseti let si hodlá automobil na elektrický pohon pořídit až polovina obyvatel České republiky. Zatímco pro respondenty se základním vzděláním je elektřina pohonem budoucnosti v 50 procentech případů, u vysokoškoláků je tomu tak ve 35 procentech.

Ač vodíkové vozy nepatří mezi nejžhavější kandidáty na auta budoucnosti, zcela bez šance nejsou. Jako hlavní pohon je vidí 12 procent respondentů. Více jim přitom věří muži než ženy, a to v 16 procentech oproti sedmi procentům případů.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist