https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/podminky-pro-vodaky-v-karlovarskem-kraji-zlepsily-destive-dny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Podmínky pro vodáky v Karlovarském kraji zlepšily deštivé dny

10.8.2019 00:08 | K. VARY (ČTK)
Deštivé počasí posledních dnů přeje příznivcům vodáctví. Hladina Ohře díky dešťům stoupla a řeka je bez problémů sjízdná od Tršnic až do Perštejna. / Ilustrační foto
Deštivé počasí posledních dnů přeje příznivcům vodáctví. Hladina Ohře díky dešťům stoupla a řeka je bez problémů sjízdná od Tršnic až do Perštejna. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Blanka Štiková / Ekolist.cz
Deštivé počasí posledních dnů přeje příznivcům vodáctví. Hladina Ohře díky dešťům stoupla a řeka je bez problémů sjízdná od Tršnic až do Perštejna. O něco lepší podmínky jsou tradičně na horním toku řeky od Tršnic do Karlových Varů, i na dalších úsecích by ale nyní měl být vody dostatek, zjistili novináři včera od provozovatelů vodáckých půjčoven.
 

"Díky dešti šla Ohře v posledních dnech zhruba o šest centimetrů nahoru. Splavná je určitě do Perštejna, možná až do Klášterce. A to pro všechna plavidla včetně raftů," řekl provozovatel půjčovny Dronte Bohumil Pražák. Lidé si ale podle něj nestěžovali ani v předchozím období sucha, přestože za Karlovými Vary byla místa, kde museli z lodět vystoupit.

Podle provozovatelů půjčovny Putzer je nyní stav Ohře optimální. Na rafty Colorado ale doporučují vyrazit maximálně v počtu čtyř dospělých s jedním dítětem či zavazadly, aby plavba byla komfortní.

Nejvytíženějším měsícem pro vodácké půjčovny je podle provozovatelů tradičně červenec. I když je horké slunečné počasí často spojené s nižším stavem řeky, vodáky k výpravě na řeku láká nejvíce. "Jakmile se zatáhne a občas prší, půjčují si lodě spíše skalní příznivci vodáctví. A v srpnu už se obecně lidé více orientují i na jiné druhy dovolené," podotkl Pražák.

Vodácké půjčovny v Karlovarském kraji nabízejí tradičně půjčení kanoí, raftů i potřebného vodáckého vybavení, jakou jsou například pádla, plovací vesty nebo barely na přepravu věcí. Populární novinkou posledních let je půjčování koloběžek, které zájemci mohou využít na cyklostezce podél řeky.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist