https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/podnikatel-dostal-pokutu-za-nelegalni-provoz-vodni-elektrarny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Podnikatel dostal pokutu za nelegální provoz vodní elektrárny

13.3.2019 05:54 | KRASÍKOV (ČTK)
Inspektoři zjistili, že muž malou vodní elektrárnu Krasíkov nelegálně provozoval od ledna 2016 do poloviny roku 2018.
Inspektoři zjistili, že muž malou vodní elektrárnu Krasíkov nelegálně provozoval od ledna 2016 do poloviny roku 2018.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČIŽP
Za nelegální provozování malé vodní elektrárny v Krasíkově na Orlickoústecku dostal podnikatel od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 120.000 korun. Inspektorům nepředložil žádné platné povolení k nakládání s povrchovými vodami, respektive k využívání jejich energetického potenciálu. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí inspekce Radka Nastoupilová.
 

Inspektoři zjistili, že muž malou vodní elektrárnu Krasíkov nelegálně provozoval od ledna 2016 do poloviny roku 2018. Potvrdil to i operátor trhu s elektřinou, společnost OTE. "Nedovoleným nakládání s vodou z Moravské Sázavy byl ovlivněn půlkilometrový úsek řeky," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP Hradec Králové Lukáš Trávníček.

Provozovatel malé vodní elektrárny při kontrole spolupracoval, což inspektoři zohlednili při stanovování výše pokuty. Odvolání nepodal, sankce proto nabyla právní moci.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist