https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/podnikatel-z-lounska-dostal-uz-treti-pokutu-za-navazeni-odpadu-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Podnikatel z Lounska dostal už třetí pokutu za navážení odpadů

22.2.2017 14:00 | LOUNY (ČTK)
ilustrační foto / Navážení odpadů bez povolení je podle inspekce velmi nebezpečné.
ilustrační foto / Navážení odpadů bez povolení je podle inspekce velmi nebezpečné.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Už potřetí udělila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu podnikateli z Lounska, který nechal nelegálně zavážet odpady do jámy po těžbě štěrkopísku. ČTK to řekla Jana Jandová z tiskového odboru ČIŽP. Podnikatel má zaplatit 150.000 korun, dvě předchozí sankce byly nižší.
 

Podnikatel podle inspekce zavážel odpady sice na svůj pozemek v obci Dolejší Hůrky, k nakládání s nimi ale neměl povolení a porušil tak zákon o odpadech. "Podnikatel nechal do lokality navážet výkopovou zeminu, kamení i stavební sutě s příměsí rostlinných pletiv a plastů," řekl ČTK ředitel ústecké pobočky ČIŽP Jaroslav Vacek.

Za stejný prohřešek inspekce podnikatele trestala už dvakrát. V březnu 2012 mu uložila pokutu 10.000 korun, v listopadu téhož roku 15.000 korun. Obě zaplatil. "Třetí pokuta už byla výrazně vyšší, protože se jednalo o opakované porušení zákona, to sankcionujeme už mnohem přísněji," uvedl Vacek.

Podle inspekce podnikatel po pokutách zažádal krajský úřad o povolení, aby odpady mohl navážet. "Povolení sice dostal, ale odpady bude moci na místo navážet teprve až po případné změně územního plánu. Do té doby by to bylo opět nelegální," řekla Jandová.

Navážení odpadů bez povolení je podle inspekce velmi nebezpečné. "Pokud se vozí odpady z místa na místo bez povolení, není možné dostatečně efektivně kontrolovat, odkud odpady pocházejí, jaké je jejich složení, zda náhodou neobsahují příměsi, které jsou výrazně nebezpečné pro životní prostředí a podobně," uvedl ředitel ČIŽP Erik Geuss.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist