https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/podobu-silnice-s-aleji-do-neratova-navrhne-nova-studie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Podobu silnice s alejí do Neratova navrhne nová studie

20.11.2017 14:05 | NERATOVICE (ČTK)
Pardubický kraj si nechá zpracovat studii budoucí podoby silnice se stromořadím vedoucí do obce Neratov u Lázní Bohdaneč. Ilustrační foto.
Pardubický kraj si nechá zpracovat studii budoucí podoby silnice se stromořadím vedoucí do obce Neratov u Lázní Bohdaneč. Ilustrační foto.
Pardubický kraj si nechá zpracovat studii budoucí podoby silnice se stromořadím vedoucí do obce Neratov u Lázní Bohdaneč. Komunikace má v současnosti nezpevněné krajnice, nedostatečnou šířku vozovky a lemují ji stromy, které mohou ohrozit řidiče i chodce, uvedla Karolína Frýdová z kanceláře hejtmana. Bohdanečská radnice chce některé kmeny pokácet či ořezat.
 

Pro projekt neratovské aleje připravuje hejtmanství zadávací dokumentaci. Bude mít dvě části, dopravní a vegetační. Dopravní posoudí technický stav silnice a navrhne opatření, která zvýší bezpečnost silničního provozu. Vegetační část se bude zabývat posouzením stavu stromů po obou stranách silnice, případně i na břehu Opatovického kanálu vedoucího podél ní, ale i detailním průzkumem rostlin a živočichů.

Kolem silnice III. třídy v délce zhruba 1,6 kilometru se nachází dřeviny, v nichž a v jejichž okolí se vyskytují zvláště chráněné druhy rostlin a živočichů. Studie se bude zabývat jak novou koncepcí silnice a uspořádáním dopravy, tak životem kolem známého stromořadí.

V aleji, která vede kolem technické památky Opatovický kanál, je přibližně 160 stromů. Některé byly údajně vysázeny již za dob Pernštejnů a mohou být staré zhruba 400 let.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist