https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/poeticke-popelnice-s-basnemi-ozivi-ostravu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Poetické popelnice s básněmi oživí Ostravu

17.3.2019 06:25 (ČTK)
Poetické popelnice polepené fóliemi s básnickými texty budou postupně rozmístěny po celém městě.
Poetické popelnice polepené fóliemi s básnickými texty budou postupně rozmístěny po celém městě.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Poetické popelnice s básněmi různých autorů oživí veřejná prostranství Ostravy. Prvních 13 kontejnerů na odpad s verši bude věnováno dílu amerického básníka Lawrence Ferlinghettiho k jeho březnovým 100. narozeninám. ČTK to za autory projektu řekla Ilona Rozehnalová z Antikvariátu a klubu Fiducia a spolku Za krásnou Ostravu. Kontejnery budou odhaleny 21. března na náměstí Edvarda Beneše v centru Ostravy.

 

"Poezii umístěnou na veřejných prostranstvích, v hromadných dopravních prostředcích, v parcích či na různých netradičních místech v minulosti měla už mnohá města, avšak jen Ostrava bude mít svou poetickou popelnici," řekla. Poetické popelnice (POPO) podle ní seznámí obyvatele s texty vybraných pozoruhodných básníků, nabídnou duchovní potěšení a oživí některé zapadlé kouty. "Vynášení, třídění či přebírání odpadu se nepochybně stane oblíbenou činností všech milovníků múz," doplnila.

Poetické popelnice polepené fóliemi s básnickými texty budou postupně rozmístěny po celém městě. Pro čtenáře chystají organizátoři řadu dalších doprovodných aktivit. Například soutěže ve znalosti textů.

Prvním z autorů se stane legendární americký autor Lawrence Ferlinghetti, nestor slavné skupiny básníků takzvané beat generation, který se letos 24. března dožije sta let. "Třináct jeho básní bude vylepeno na kontejnery v nejrůznějších částech města coby specifický ostravský hold tomuto výjimečnému tvůrci," řekla Rozehnalová.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist