https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pokaceni-prestarlych-topolu-v-liberci-prijde-na-15-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pokácení přestárlých topolů v Liberci přijde na 1,5 milionu korun

9.2.2002 13:30 | LIBEREC (ČIA)
Částku 1,5 milionu korun zaplatí liberecký závod Povodí Labe za pokácení přestárlých topolů v okolí liberecké cyklostezky. Pracovník povodí, který si nepřál uvést své jméno, uvedl, že se kácení stromů zbytečně prodraží. "Kácení jsme navrhovali před započetím stavby cyklostezky. Nepochodili jsme však na libereckém magistrátu. Je složitější kácet stromy tam, kde je větší koncentrace lidí a musí se dávat pozor, aby se něco nepoškodilo," vysvětlil.
 

Podle vedoucí odboru životního prostředí libereckého magistrátu Evy Šůrové ale magistrát nemá na prodražení akce žádnou vinu. Odbor životního prostředí pouze přijímá oznámení a prověřuje je. Pokud do 15 dnů nepodá připomínky, může oznamovatel po splnění všech náležitostí s kácením začít. "Musí především informovat veřejnost a počítá se také s výsadbou nových stromů," uvedla Šůrová.

Pokácení topolů nelze podle pracovníka Povodí Labe oddalovat, protože jsou starší šedesáti let.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist