https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-kvuli-pouzivani-uzavrene-skladky-obvinila-exstarostu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie kvůli používání uzavřené skládky obvinila exstarostu

3.10.2017 10:55 | PROSTĚJOV (ČTK)
Z trestného činu neoprávněné nakládání s odpady obvinili policisté bývalého starostu obce na Prostějovsku, který povolil navézt několik tisíc tun stavebního odpadu na už uzavřenou obecní skládku. V případě prokázání viny hrozí jedenašedesátiletému muži u soudu až dvouleté vězení, řekl dnes policejní mluvčí František Kořínek.
 

"Neoprávněného nakládání s odpady se měl obviněný dopouštět v období od roku 1997 do roku 2015, kdy jako starosta obce umožnil na již uzavřené skládce tuhých komunálních odpadů na území obce navážení výkopové zeminy a stavebních sutí," uvedl Kořínek.

Na bývalou skládku na kraji obce bylo postupně uloženo 6500 tun odpadu. "Necelé dva tisíce tun svého odpadu poté z místa jedna z firem odvezla. Náklady na odstranění zbývajících 4600 tun odpadu byly vyčísleny bezmála na 1,3 milionu korun," podotkl Kořínek.

Bývalé obecní skládky tuhého komunálního odpadu, které byly uzavřeny koncem 90. let a měly být rekultivovány, jsou podle České inspekce životního prostředí často využívány k nelegálnímu ukládání odpadu. Podnětů na bývalé skládky přibývá a jen v Olomouckém kraji se loni týkaly zhruba 14 obcí.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist